Jihlavská 623, Velká Bíteš
+420 777 927 251

O firmě

Historie a současnost  firmy AgroStar cisterny s.r.o. Velká Bíteš

Společnost AgroStar byla založena dvěma společníky koncem roku 1992. Její činnost a aktivity byly hned od počátku orientovány na zemědělský sektor.
Hlavním záměrem byla výroba a opravy zemědělské techniky, přičemž v počátcích provozovala i bazar se zem. technikou. Z důvodů rozšíření činností, začala firma v roce 1993 provozovat vlastní pekárnu v Kamenici u Jihlavy a v roce 1995 byla otevřena i nová čerpací stanice v Měříně v blízkosti dálnice D1, ta se pak nějakou dobu úspěšně pronajímala renomované společnosti a v roce 2012 došlo k jejímu prodeji.


V roce 1997 se společnost AgroStar vrátila k původnímu záměru a začala ve Velké Bíteši vyrábět traktorové fekální návěsy a přívěsy. Později se sortiment rozšířil i na automobilové a kontejnerové cisternové nástavby, aplikátory kejdy a částečně i na výrobu fekální a cisternové techniky pro komunální sféru, která v poslední době dosahuje velice dobrou technickou úroveň a tvoří důležitou část zakázkové produkce.


Po roce 2000 byla na Slovensku založena dceřiná společnost AgroStar Slovakia, Dunajský Klátov, která převzala technologii výroby fekálních návěsů z končících Strojíren Malacky. Zde byla sestavena automatizovaná linka na výrobu ocelových nádrží.


V roce 2006 došlo k odtržení části firmy pod názvem Agrostar Bohemia, která rozhodně nikdy plynule nenavázala na naši dosavadní výrobní činnost jak se bohužel snažila prezentovat na webu i mezi našimi obchodními partnery a zákazníky. Po odtržení vznikla z iniciativy našich jednatelů další dceřiná výrobní společnost AgroCisterny, která tehdy převzala stávající výrobu fekální techniky s více než 12 letou tradicí, záruční i pozáruční servis, dopravu  a sklad komponentů a náhradních dílů.


          AgroStar Velká Bíteš  pokračuje v té době jako obchodní firma a jako jediná, je nositelem této obchodní značky.
Od roku 2012 firma používá název AgroStar cisterny s.r.o. a začaly přípravné práce na budování nového výrobního areálu nedaleko Velké Bíteše. Koncem roku 2014 definitivně opouštíme staré nájemní prostory bývalé STS ve Velké Bíteši a začínáme novou etapu firmy AgroStar v nových vlastních dílnách a skladech cca 4 km od Velké Bíteše, v Přibyslavicích (okr. Brno-venkov).